VIDEO: Nové laserové zařízení zkonstruované na míru

Laserový stroj na popis

VIDEO: Nové laserové zařízení zkonstruované na míru

Obdrželi jsme poptávku na modernizaci linky na popis nástrojů. Konkrétně se jednalo o popis vrtáků o různých velikostech.

V naší aplikační laboratoři jsme nejprve otestovali proveditelnost aplikace a odladili daný laserový popis na požadovanou rychlost. Za nejvhodnější laser z pohledu cena/výkon byl zvolen 20W pulsní laser.

V dalším kroku jsme zákazníkovi navrhli řešení šité na míru. Zvolili jsme laserovou stanici s otočným stolem proto, aby byla zajištěna efektivita práce operátora. V jednom kroku se tak nástroje popisují a zároveň jsou operátorem zakládány nové nástroje z druhé strany karuselu.

Vyzdvihnout také musíme naši práci programátorů, kteří vytvořili uživatelské prostředí ve stejném duchu, jaké používá zákazník ve zbylé části výroby. Data pro jednotlivé popisy jsou plněna z centrální databáze výrobků, kterou má zákazník již dlouhá léta zavedenou. Zadávání výroby probíhá pomocí čtečky, kterou obsluha načítá průvodky k jednotlivým zakázkám.

Další vychytávkou je joystick, kterým si operátor laserového stroje sám přejede do pozice popisu. Také zakládací přípravek je atypický, který byl také navržen a vyroben tzv. in house. Přípravek je nastavitelný a lze do něj zakládat nástroje o různém průměru a velikosti.

U stroje samozřejmě nechybí bezpečnostní prvky jako jsou např. bezpečnostní závory a kamerová kontrola.

 

Přeji si dostávat novinky do e-mailu

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů