Gravírování DMX kódů pro pasivaci

Česká strojírenská firma hledá (1)

Gravírování DMX kódů pro pasivaci

Ačkoli se běžně udává, že laserové značení je trvalé, existují případy, kdy tato trvalost naráží na své limity. Jedním z případů je značení dílů, které následně procházejí pasivací, při které se noří do kyselinové lázně. Kyseliny intenzivně čistí povrch dílů a odstraňují z něj kontrast vznikající během laserového značení.

Pro identifikaci takových dílů je tedy zapotřebí využít odlišný přístup, jehož výsledky si zachovají požadovanou trvanlivost. V tomto případě bylo značení dílu v podobě DMX kódu vygravírováno do hloubky několika málo desetin mm. Protože gravírováním vytváříme prohlubně v místech modulů kódu s relativně velkou hloubkou vůči jejich ploše, vytváří se v těchto prohlubních stín, a je to právě stín, která následně na díle vytváří požadovaný kontrast s okolní negravírovanou plochou. I při absenci přímého zabarvení povrchu si díky tomu kód zachovává vynikající čitelnost, která byla ověřena verifikátorem čárových kódů.

Ačkoli je možné pro takovouto aplikaci gravírování použít i pulsní lasery s nižším průměrným výkonem, v takovém případě bude aplikace vyžadovat delší časový interval - v závislosti na velikosti kódu klidně i několik minut. My jsme pro naši aplikaci využili pulsní laser s průměrným výkonem 100 W, který dokázal čas této aplikace výrazným způsobem zkrátit.

Pro naše zákazníky jsme dlouhodobým a spolehlivým partnerem v oblasti laserových aplikací laserové technologie, jakými jsou např.:
Proces gravírování DMX kódů v naší aplikační laboratoři můžete zhlédnout na videu:
 

Přeji si dostávat novinky do e-mailu

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů