VIDEO: Automatizovaná stanice na laserové svařování plastů pro společnost KIEKERT

Laserové svařování plastů

VIDEO: Automatizovaná stanice na laserové svařování plastů pro společnost KIEKERT

Náš dlouholetý zákazník a partner – společnost KIEKERT-CS, s.r.o. u nás poptával řešení laserového svařování automotive dílů v podobě plastových housingů aktuátorů. Tento konkrétní díl naleznete v téměř každém moderním elektromobilu a využívá se jako pojistný prvek zajišťující možnost manipulace s klikou v případě selhání primárního systému.

S ohledem na požadavky zákazníka jsme stanici navrhli jako plně automatizovaný segment výrobní linky. V tomto konkrétním případě je stanice oboustranně napojena na uzavřený dopravníkový systém.

Pro kvazikontinuální transmisivní laserové svařování byl využit 300W CW vláknový laser s vychylovací hlavou a příslušnou zaostřovací optikou. Dílčí specifikace laserových komponent byla v průběhu stavby stroje vhodně optimalizována pro dosažení co nejlepších výsledků svařovacího procesu. Pokud se chcete dozvědět o laserovém svařování plastů více, podívejte se na náš webinář: Laserové svařování plastů.

Po příjezdu dílu do laserové stanice je u něj nejprve ověřena jeho kompletnost a správná pozice založení. Následně díl pokračuje na pozici, kde je aretován a za přítlaku svařen. Průběh svařovacího procesu je detailně monitorován a výsledky, zejména rychlost procesu a hloubka provaření, jsou porovnávány s etalonovými hodnotami. Tyto výsledky jsou dále ukládány a archivovány do databáze. Při nedosažení požadovaných hodnot je díl automaticky odebrán manipulátorem z výrobního toku a přesunut do NOK schránky.

Velmi si vážíme dlouholeté spolupráce s tímto významným zákazníkem. Jsme rádi, že spokojenost je oboustranná, jak je mimochodem patrné i z vyjádření pana Arnolda:

„Společnost Kiekert, největší světový výrobce automobilových zámků, spolupracuje s firmou LINTECH již více jak 10let. Představuje pro nás špičkového partnera v oblasti laserových technologií a její služby využíváme jak u popisovacích laserů (CO2/vláknových), tak u laserového svařování plastů. Firma LINTECH nám díky svým mnohaletým zkušenostem pomáhá nejen s výběrem vhodného laserového vybavení, ale i s vývojem konstrukce našeho produktu tak, aby byl pro použití laserových technologií co nejvhodnější. Laserové stanice stavíme sami a využíváme v nich hardware od firmy LINTECH. V posledních letech jsme nově i několikrát využili dodání kompletních stanic na klíč, kde jsme byli se spoluprací taktéž velmi spokojeni.“

Petr Arnold, Manager Process and Technology Engineering

Přeji si dostávat novinky do e-mailu

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů