Poradenství, testování a následný návrh řešení

Vzorky-cidlo0

Poradenství, testování a následný návrh řešení

Firma Lintech jako specialista na laserové technologie již od roku 1993 může nabídnout velké zkušenosti v oblasti značení dílů, gravírování a návrhu řešení s identifikací spojenými. Tyto zkušenosti se projevují především v oblasti ladění parametrů na dané materiály tak, aby výsledek aplikace byl co nejlepší po vizuální stránce, aby takt-time aplikace byl co nejkratší, aby popis byl co nejvíce trvanlivý a v případě požadavku na co nejnižší finanční náročnost projektu se použilo to nejefektivnější laserové zařízení.  

Podobně tomu bylo i při nedávném testování popisu plastového krytu čidla pro našeho zákazníka ze severních Čech. Situace byla ovšem mírně odlišná vzhledem ke špatně se chovajícímu značení na tento speciální druh elastického plastu. Totiž ani nejpoužívanější typ vláknového laseru, ani zelený laser s vlnovou délkou 532nm s plastem neinteragoval. Paprsek laseru částečně plastem prošel skrz, částečně se o něj zastavil, tepelně jej zdeformoval, bohužel ale nepoznačil požadované elektronické schéma. Vzhledem k tomu, že jsme již v naší praxi narazili na množství plastů, které není možné poznačit, jelikož nemají odpovídající chemické složení (chybí v něm dostatečné složka uhlíku a dalších prvků) a světlo dané vlnové délky s materiálem nereaguje, bylo nutné najít dodavatele příměsí do granulátu plastu tak, aby byl materiál pro popis vhodný.

Po konzultaci se zákazníkem došlo ke kontaktu s výrobcem plastického materiálu, k přidání aditiv podporujících bílý kontrast v interakci s laserovým paprskem a následnému testování nových vzorků.

Jak se předpokládalo, po přidání příměsi bylo možné označit kryt vláknovým laserem s vlnovou délkou 1064nm s velmi dobrým kontrastem a celý elektrický obvod byl hotov v rozmezí 2-6 sekund v závislosti na tloušťce čar. Ty si může dle požadavku zákazník sám upravovat. Touto technologií tak může být nahrazeno finančně, časově i prostorově náročné tamponové značení, které již několik let není efektivní. Navíc laserový popis vyniká svou odolností a trvanlivostí. Laserové zařízení ještě k tomu běží s minimálními ročními náklady a je velmi variabilní pro všechny druhy popisu a materiály, které může zákazník značit v budoucnu.

Pokud i Vy chcete pomoci se svým projektem, nebo Vás cokoli zajímá, neváhejte nás kontaktovat.

Přeji si dostávat novinky do e-mailu

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů