Laserové gravírování v hlavní roli s naší unikátní laserovou bezpečnostní hlavou

LINTECH gravírování datamatrix kódů

Laserové gravírování v hlavní roli s naší unikátní laserovou bezpečnostní hlavou

Pojem laserové gravírování je všeobecně známý a většina zainteresovaných lidí ví, co si pod tímto pojmem představit. Jaký je rozdíl mezi laserovým gravírováním a značením neboli laserovým popisem jsme si vysvětlili v předchozím článku s názvem: Rozdíl mezi laserovým značením a laserovým gravírováním. Nyní se podíváme podrobněji na laserové gravírování, a to konkrétně gravírování datamatrix kódů.

Proč se datamatrix kódy na výrobky gravírují?

Vygravírované damatrix kódy v sobě nesou výrobní informace a mají obrovskou trvanlivost, což je z hlediska traceability velice důležité. Jsou viditelné i při větším otěru, a to i po povrchových úpravách jako je například pískování či lakování, což je jejich velká výhoda.

Společnost LINTECH, specializující se na laserovou technologii, vyvinula a zkonstruovala speciální laserovou bezpečnostní hlavu na laserové gravírování DMC. Tohle unikátní zařízení vygravíruje do hliníkového odlitku datamatrix kód již na samém počátku výrobního procesu.

Proč je toto řešení unikátní? Zejména protože:

  • Na odlitek lze laserovou hlavou gravírovat DMC ihned po jeho odlití (teplota dílu přesahuje i 200 °C).
  • U bezpečností laserové hlavy je dodržena laserová bezpečnost tř. 1, a to díky její unikátní konstrukci.
  • Laserové gravírování pomocí laserové bezpečnostní hlavy je velmi přesné a má vysokou opakovatelnost.
  • Laserová bezpečnostní hlava dosáhne v relativně krátkém čase laserovým gravírováním hloubky až 0,3 mm.

Proč ke gravírování DMC použít laserovou bezpečnostní hlavu místo mikrobodu?

Kvalita datamatrix kódů vytvořených pomocí laserového gravírování je vyšší oproti kódům, které vytváří mikrobod či jiná konvenční technologie. To je především patrné při verifikaci těchto kódů po následných povrchových úpravách.

Při vytváření DMC kódů je důležité dosáhnout dostatečné kolmosti stěn modulů tak, aby se v nich lépe tvořil stín a tím pádem byl kód lépe čitelný. Čehož pomocí laserové bezpečnostní hlavy lze dosáhnout lépe než při použíti mikrobodu.

Na rozdíl od mikrobodového hrotu, který může degradovat vlivem únavy materiálu je laserový paprsek stabilní umožňující vysokou opakovatelnost procesu. Z těchto důvodů je laserové gravírování ve většině případů nejlepším řešením.

Zhlédněte video - laserová bezpečnostní hlava ve výrobě:

Přeji si dostávat novinky do e-mailu

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů